B59100C160A70
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B59100C160A70
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors PTC Thermistors
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Resistance @ 25°C : 100 Ohms
Series : B59100
Supplier Device Package : -
Mfr : EPCOS - TDK Electronics
Operating Temperature : 90°C ~ 150°C
Package / Case : Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W
Resistance Tolerance : -
Description : THERMISTOR PTC 100 OHM RADIAL
Contact Now
PTC Thermistor 100 Ohms Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W