VKI75-06P1
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VKI75-06P1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 69 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Box
Series : -
Package / Case : ECO-PAC2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.8V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : ECO-PAC2
Mfr : IXYS
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 800 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 208 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 2.8 nF @ 25 V
Configuration : Full Bridge Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : VKI75
Description : IGBT MOD 600V 69A 208W ECO-PAC2
Contact Now
IGBT Module NPT Full Bridge Inverter 600 V 69 A 208 W Chassis Mount ECO-PAC2